Pracownia Ekologii Fizjologicznej i Fizjologii Zwierząt (P16)

OPIS PRACOWNI

Pracownia Ekologii Fizjologicznej i Fizjologii Zwierząt, zlokalizowana w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ, prowadzi zajęcia dydaktyczne dotyczące ekologii fizjologicznej i fizjologii zwierząt. W Pracowni prowadzone są ponadto badania w ramach prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.
Pracownicy dydaktyczno-naukowi (1 profesor, 1 adiunkt) oraz doktoranci prowadzą zajęcia dydaktyczne w ramach:

• kursu Ekologia fizjologiczna; kurs obowiązkowy w specjalności Fizjologia eksperymentalna i zalecany na specjalności Biologia Środowiskowa na kierunku biologia (II stopień), a także dostępny jako kurs fakultatywny dla studentów innych kierunków biologicznych II stopnia (biologia, ochrona środowiska, biotechnologia).
  • kursu Evolutionary and Physiological Animal Ecology w ramach kierunku Ecology and Evolution (studia II stopnia).

Pracownia Ekologii Fizjologicznej i Fizjologii Zwierząt jest obecnie wyposażona w nowoczesne urządzenia do prowadzenia pomiarów fizjologicznych niezbędnych do oceny tempa metabolizmu metodami respirometrycznymi u ludzi i zwierząt oraz innych parametrów powiązanych z tą dziedziną badań (EKG, tętno, pojemność oddechowa itp.).

Absolwenci biorący udział w zajęciach prowadzonych w Pracowni znajdują zatrudnienie w różnych jednostkach naukowych oraz instytucjach, zarówno w kraju, jak i za granicą, na stanowiskach związanych ze zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami. Pracują także w szkolnictwie.

APARATURA ZAKUPIONA W RAMACH PROJEKTU

L.p.

aparatu

Krótki